Enter your keyword

Madame Tricot

Madame Tricot

Naše pletení přesně vystihuje Madame Tricot citátem „Pletení je zárukou vnitřního štěstí a klidu“,  který pronesla v roce 2015. Tento citát jsme použili i v našem kamenném obchodě jako dekoraci. Dominique Kaehler Schweizer alias Madame Tricot vyrůstala v Paříži v rodině návrhářů, zajímala se o vědu a umění. Více než 40 let pracovala jako doktorka psychologie a ve svém volném čase rozvíjela svou uměleckou vášeň. Velice ráda vytváří originální kousky s tématikou čerstvého potravinářského zboží, které podlehá rozkladu – téma, které ji vždycky fascinovalo jako lékaře.  Od roku 2012 se specializuje na 3D výrobky z příze, vše vytváří dle své fantazie a bez použití návodů. Pletení se věnuje od svých 6. let. Miluje Humor a každý její kousek je originál.

Jako psycholog má zkušenosti s terapeutickým efektem pletení. Rytmická, bilaterální, opakující se aktivita spojená s komplexním kognitivním procesem je jedním z nejlepších terapeutických nástrojů k léčbě psychických problémů.

Experimentovala se třemi způsoby pletení a snažila se vycítit efekt každého z nich.

První způsob je sledovat a dodržovat přesně vzor. V tomto případě musíte mysl držet na přesném postupu. To vyžaduje soustředění v kombinaci s rytmickými, opakujícími se pohyby rukou. Tím zvýšíte své povědomí. Nemusíte mít nějaké extra schopnosti, stačí jen pravidelná praxe.

Druhý způsob je cesta umělce. Máte svůj vlastní obraz, vzor, nápad ve své mysli. Opět vyžaduje soustředění a má má stejný účinek jako první.

Poslední způsob je úplně svobodný. Bez použití nápadu, vzoru, aniž byste věděli, čeho chcete dosáhnout a během pletení se někam posunete a příjdete na to, co chcete vytvořit. Je to velmi vzrušující možnost.

Učení nové dovednosti aktivuje buňky v mozku. „Využijte ho, nebo ho ztratíte“ – to platí pro mozek i svaly. Učení nové schopnosti může udržet mozek aktivní a minimalizovat úbytek související s věkem.

Madame Tricot získala na  Schoppel Knit Awards 2016 první místo za „Anatomické pletené srdce“. V roce 2015 získala ocenění od kulturní nadace švýcarského kantonu St. Gallen. Vydala také knihu „Delicatessen“, která je opět zaměřená na pletení potravin.

Co k tomu dodat. Šup a jdeme plést!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X