Enter your keyword

Otevření prodejny v den „OSLAV PLETENÍ“

Otevření prodejny v den „OSLAV PLETENÍ“

Po dlouhých nejen stavebních úpravách, ale i po pečlivém vybrání vyjímečných přízí, kvalitních háčku, jehlic a všech doplňků, se nám podařilo 10. 6. 2017 otevřít kamennou prodejnu v Náchodě.

Tento termín nebyl vybrán náhodou. Druhá červnová sobota je  dnem oslav pletení na veřejnosti. Přesněji řečeno “ CELOSVĚTOVÝ DEN PLETENÍ NA VEŘEJNÝCH PROSTRANSTVÍCH (WWKIPDAY – WORLD WIDE KNIT IN PUBLIC DAY). Tento den se poprvé slavit v roce 2005 díky zakladatelce Danielle Landes. Hlavní myšlenka vzniku tohoto dne byla spojit milovníky pletení a vychutnat si svou vášeň společně. Spoustu pletařek plete izolovaně doma, kolikrát ani netuší, že této příjemné aktivitě se věnuje sousedka, lidé v okolí, v práci apod. Tak proč si nevychutnat naši vášeň třeba někde v parku. Tento den připadá vždy na druhou sobotu v červnu a často tímto dnem nekončí a pokračuje až do třetí neděle v červnu.

I když počasí nebylo podle našeho plánu a trochu se na nás mračilo,  na dobré náladě se to nepodepsalo. S láskou jsme pro zákaznice i mužské doprovody připravili malé občerstvení a výtečnou kávu připravoval sympatický barista Dominik. Navštívilo nás spoustu příjemných lidí a bylo pro nás potěšení popovídat si nejen o pletení a háčkování.

Team Pleturáda.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X